O nás Ordinační hodiny Nabízená péče Partneři Kontakt

Vyšetření chlamydií

Dovolujeme si Vám nabídnout rychlý test na vyšetření chlamydií. Chlamydie způsobují záněty pohlavních a močových orgánů žen i mužů, patří do skupiny sexuálně přenosných onemocnění a jejich výskyt stále stoupá.
Chlamydiový zánět se projeví nejčastěji vaginálním diskomfortem - výtokem z pochvy, svěděním, pálením v pochvě, bolestmi v podbřišku či bolestivým pohlavním stykem. V případě, že se tato infekce neléčí nebo léčí pozdě, je poměrně vysoké riziko rozšíření onemocnění do dalších orgánů. Nejčastějším následkem je vznik pánevních zánětů, vznik srůstů s možným následkem neplodnosti, vyšším rizikem vzniku mimoděložního těhotenství nebo s chronickými bolestmi v podbřišku.
Diagnózu lze stanovit na základě řady vyšetření pomocí stěrů, ze vzorku moči nebo z rozboru odebrané krve. Tato vyšetření však mají nevýhodu velké časové náročnosti na vyšetření v laboratoři, výsledek je tak získán s dlouhým odstupem a v důsledku toho se oddaluje i začátek léčby. Z toho důvodu Vám nabízíme speciální testy sloužící k rychlé diagnostice již přímo v ambulanci, jejichž výsledek je vyhodnocen již za 10 minut, a je tedy možné případné okamžité zahájení léčby.
Tento test není hrazen z veřejného zdravotního pojištění.

Vyšetření na výskyt kolorektálního karcinomu

V naší gynekologické ordinaci si Vám dovolujeme nabídnout možnost screeningového vyšetření na výskyt kolorektálního karcinomu (rakoviny tlustého střeva a konečníku).
Jedná se o preventivní vyšetření pacientek, které nemají žádné příznaky svědčící pro toto závažné onemocnění tlustého střeva a konečníku. Toto vyšetření se provádí jednoduchým testem na stanovení přítomnosti skrytého krvácení ve stolici. Vyšetření je velmi jednoduché a může zachránit život.
V roce 2002 bylo v Evropě diagnostikováno 371 700 nových onemocnění kolorektálním karcinomem. Včasný záchyt tohoto onemocnění dává téměř 95% šanci na vyléčení. Díky preventivnímu vyšetření je vysoce pravděpodobné, že toto závažné onemocnění bude odhaleno v dostatečně časném stádiu, které umožní účinnou léčbu.
Bližší informace získáte u svého ošetřujícího gynekologa.
Nad 50 let doporučujeme vyšetření 1x za rok, nad 55 let 1x za dva roky
Doporučeno od 40ti let

JVD© 2011.Privacy policy